Bölüm

Eğitimin Amaçları

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Turizm İşletmeciliği bölümünün amacı, sektörünün ihtiyacı olan yabancı dil bilen, yenilikleri sürekli takip ederek, bu yenilikleri değerlendiren uygulama niteliğini taşıyan, alanında uzman turizm işletmesi yönetici adaylarını yetiştirmektir. Buna ek olarak; bilimsel düşüncenin gücünü benimsemiş, çok yönlü araştırmalar yapabilen ve kültürel anlamda donanımlı bireyler yetiştirmektir.

Öğrencilere turizm alanında teorik ve uygulamalı eğitim alma imkânı sağlayarak, ulusal ve uluslararası düzeyde yeniliklerin takipçisi olmak amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda  turizm işletmeleri ile kamu sektörünün konuyla ilgili kuruluşlarında yönetici olarak çalışabilecek mezun öğrenciler yetiştirmeyi hedeflenmektedir. Bu kapsamda turizm sektöründeki son gelişmeleri takip etmek, yön vermek ve diğer ulusal ve uluslararası eğitim kurumları ve turizm paydaşları ile iş birliği yaparak sektördeki yeniliklere katkı sağlamak planlanmaktadır.

Bölümümüzde eğitim gören öğrencilerimize, tüm hayatları boyunca kullanabilecekleri eğitim donanımını vererek, turizm sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda küresel düzeydeki değişimleri de göz önünde bulunduracakları turizm işletmecliği mesleğinin gerektirdiği donanımla hareket etmelerini sağlamak amaçlanmaktadır. Turizm ile ilgili eğitim, yönetim ve sektörel alanlarda bilgi üretmek, ulusal ve uluslararası düzeyde turizm uygulamalarında yenilikleri ortaya koymak ve sürdürülebilir turizmin gelişmesine katkıda bulunmaktır.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin